blog thumbnail

Discord Bot Ekleme

  • Barisozyurek
  • 20 Nisan 2018

Discord bot ekleme, discord botu nasıl eklenir, dc bot ekleme gibi soruların yanıtını bu makalemizde sizlere sunacağız.


Öncelikle biraz sizlere Discord hakkında bilgi verelim. Discord, sesli ve yazılı olarak genellikle oyun oynayan insanların mesajlaştığı ve birbirleri ile iletişim kurdukları platformdur. Bu platformda sunuculara katılabilir veya kendi sunucularını kurabilirler. Bu sunucuları kurduktan sonra sunucuyu daha rahat yönetebilmek ve sunucuya katılan üyelerin eğlenebilmesi için bazı botları sunucuya eklerler. Peki gelelim malum soruya; bot nasıl eklenir?


Botu sunucunuza ekleyebilmek için öncelikle kendinize ait bir sunucu veya herhangi bir sunucuda yönetici yetkisine sahip olmanız gerekmektedir. Bu şartlara uygun iseniz istediğiniz botu sunucunuza ekleyebilirsiniz. Biz örnek olarak Türkçe Discord botu olan Kahve BOT‘u eklemeyi resimli bir şekilde göstereceğiz.Discord Bot Ekleme

Öncelikle buraya tıklayarak botu davet etme linkine gidiyoruz ve bizi aşağıdaki görseldeki gibi bir sayfa karşılıyor.


Discord Bot Ekleme

Daha sonra yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi bir sunucu seçin şeklinde olan seçim bölümünden ekleyeceğiniz sunucunun ismini buluyorsunuz.


Discord Bot Ekleme

Yetkilere izin ver bölümünden istediğiniz yetkileri ayarlayabilirsiniz ama bizim önerimiz kesinlikle olduğu gibi bırakmanızdır aksi takdirde bazı özellikler çalışmayabilir. Bunları yaptıktan sonra Doğrula butonuna basıyoruz.


Discord Bot Ekleme

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi en son bizden doğrulama yapmamızı isteyecek, bunun için ben robot değilim kutucuğunu işaretliyoruz.


Discord Bot Ekleme

Son olarak karşımıza yetkilendirildi olarak bir yazı çıkıyor ve böylece bot sunucumuza eklenmiş oluyor.


Umarım makalemiz yararlı olmuştur. Herhangi bir sorun yaşarsanız buraya tıklayarak destek sunucumuza gelebilir veya aşağıya sorununuz hakkında bir yorum bırakabilirsiniz.