SSS
Aklınıza takılan soruların en hızlı cevapları aşağıda


Discord botu nedir, ne iş yapar
Discord botu tıpkı bir robot gibidir. Bota eklediğimiz özellikler sayesinde bazı şeyleri otomatik bir şekilde yaptırabilirsiniz. Bu özellikleri çalıştırmak için belirlediğimiz komutları kullanmalısınız. Discord botu sunucunuza yeni katılanlara otomatik rol verir, sunucunuzdaki sesli kanalda müzik dinlemenizi sağlar ve bunun yanında birçok eğlenceli özellikleri sayesinde sunucunuzda mesajlaşırken bir yanan da eğlenmenize katkıda bulunur.
Kahve bot nedir? Ne işe yarar?
Kahve Discord için geliştirilmiş bir bottur. Sunucunuza ekleyerek birbirinden güzel özelliklerini kullanabilirsiniz. Bu özellikleri kısaca özetleyecek olursak: Oto-rol, resimli hoş geldin ve görüşürüz mesajı, müzik özelliği, moderasyon özelliği, reklam engelleme...
Discord sunucusuna bot nasıl eklenir?
Discord'daki sunucuya bot eklemek aslında oldukça kolay bir işlemdir. Botu ekleyeceğiniz sunucunun ya sahibi ya da bu sunucuda yönetici yetkisine sahip bir rolünüz olması gerekmektedir. Öncelikle ekleyeceğiniz botun davet linkini biliyor olmanız veya bir yerden görmüş olmanız gerekmekte. Bu davet linkini tarayıcıda açın, ardından seçme bölümünden ekleyeceğiniz sunucuyu seçin ve onaylayın. Bizim tavsiyemiz oradaki bot yetkilerini ellememeniz ancak isteğiniz doğrultusunda tabii ki değiştirebilirsiniz. Eğer Kahve BOT'u davet etmek isterseniz buraya tıklayarak davet linkine gidebilir ve anlattığımız şekilde botu sunucunuza ekleyebilirsiniz.
Kahve botunun özellikleri nelerdir?
Kahve botu bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir bottur. Başlıca özellikler şöyle: Tamamen Türkçe ve özelleştirilebilir. Sunucuyu yönetmek için moderasyon komutları. Sohbet ederken eğlenmek için kahve ve tatlı komutları. İstediğiniz müziği kolayca dinleyebilmeniz için müzik komutları. Minecraft avatar ve skininize bakabilmeniz için Minecraft komutları. Değiştirilebilir prefix ve özelleştirilmiş action-log komutları.
Kahve botunun sahibi kim?
Kahve botunun üç tane sahibi vardır. Bu sahipler şöyle: Arda, Barış, Özcan
Kahve BOT ücretli mi?
Hayır, ücretli değil. Kahve BOT tamamen ücretsizdir.
Kahve botu nasıl kullanırım?
Kahve botu kullanabilmeniz için Discord sunucunuza eklemeniz gerekmektedir. Botu ekleyeceğiniz sunucunun ya sahibi ya da bu sunucuda yönetici yetkisine sahip bir rolünüz olması gerekmektedir. Öncelikle Kahve botun davet linkini tarayıcıda açın, ardından seçme bölümünden ekleyeceğiniz sunucuyu seçin ve onaylayın. Bizim tavsiyemiz oradaki bot yetkilerini ellememeniz çünkü yetkileri kısıtladığınız taktirde maalesef bazı özellikler çalışmayacaktır ancak isteğiniz doğrultusunda tabii ki değiştirebilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra bot sunucunuza eklenmiş olacaktır. Sunucunuza gidip k!yardım yazarsanız bot size tüm komutları DM'den yollayacaktır. Böylelikle komutları öğrenip kullanmaya başlayabilirsiniz.
Canlı Destek botu herkese açık mı, sunucuma ekleyebilir miyim?
Hayır, Canlı Destek botu sadece destek sunucumuza özeldir. Bu nedenle Canlı Destek botunu sunucunuza ekleyemezsiniz, sadece Kahve botu için destek alırken kullanabilirsiniz.
Kahve botunda müzik özelliğini nasıl kullanırım?
Müzik botumuz için gerçekten önemli özelliklerin başında geliyor. Kaliteli ve kesintisiz müzik özelliğimiz birçok kişi tarafından kullanılıyor. Bu özelliği kullanmak ise oldukça basit. Öncelikle sunucuda sesli kanala girmeniz gerekiyor ardından ise k!çal müzik-ismi yazmanız gerekiyor. Bu komutu yazdıktan sonra bot size bir liste sunacak ve listede birden ona kadar müzikler olacak. Bu seçeneklerden hangisi sizin istediğiniz müzik ise sohbete o sayıyı yazmanız gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra bot sesli sunucuya katılacak ve müziği çalmaya başlayacaktır. Tüm müzik komutlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Kahve botunda otomatik giriş rolü özelliğini nasıl kullanırım?
Otomatik giriş rolü özelliği gayet kullanışlı bir özellik. Discord sunucunuzda bir üye rolü oluşturduysanız (ismi hiç önemli değil) bu özellik sizin için! Özelliği aktif etmek için k!giriş-rolü-ayarla @rol-ismi komutunu yazmanız gerekiyor, buradaki "@rol-ismi" bölümüne istediğiniz rolü etiketlemeniz gerekiyor. Unutmayın bu özelliğin çalışması için sunucunuzdaki ayarlara girip "Kahve" bot rolünü belirlediğiniz otomatik giriş rolünden daha yukarıya koymanız gerekmekte, aksi taktirde bu özellik çalışmaz. İşte otomatik giriş rolü ayarlamak Kahve BOT ile bu kadar kolay!
Kahve botunda resimli hoş geldin/görüşürüz özelliğini nasıl kullanırım?
Resimli hoş geldin/görüşürüz özelliği en beğenilen özelliklerimizden biri. Bu özellik sayesinde sunucunuza kim gelip gidiyor rahatlıkla takip edebilirsiniz. Özelliği aktif etmek için k!hoş-geldin-ayarla komutunu yazmanız ve sonrasında botun resimleri atacağı kanalı seçmeniz yeterlidir. Böylece belirlediğiniz kanala Kahve bot giren/çıkan kişileri resimli bir şekilde size göstermiş olacaktır. İşte Kahve BOT ile resimli hoş geldin/görüşürüz komutunu kullanmak bu kadar basit!
Kahve botunda reklam engelleme özelliğini nasıl kullanırım?
Eğer sunucunuzda başkalarının reklam linklerini paylaşmasından hoşlanmıyorsanız bu özelliği kesinlikle kullanmalısınız. Reklam engelleme özelliği sunucunuzda yönetici kişiler dışındaki herkesin paylaştığı linkleri engeller. Bu özelliği aktif etmek oldukça kolaydır. Sunucunuzda sohbete k!reklam-engelle evet yazarsanız bu özellik aktif olacaktır. Sonradan bu özelliği kapatmak isterseniz k!reklam-engelle hayır yazmanız yeterlidir böylece reklam engelleme özelliği kapalı duruma geçmiş olur. İşte Kahve BOT ile reklamları engellemek bu kadar kolay!
Kahve botu bilgilerimi güvenli bir şekilde saklıyor mu?
Kahve botu hiçbir özel bilginizi saklamaz. Sadece Discord tarafından sağlanan bilgilerinizi görür ve bu bilgiler kullanıcı adınız, ID'niz, sunucuya katılma tarihiniz, sunucudaki rolleriniz vb. gibi basit bilgilerdir.
Kahve botu özel bilgilerime ulaşır mı?
Kahve bot sizin özel bilgilerinizi kullanmaz veya bu bilgilere ulaşmaya çalışmaz.
Kahve botu nasıl ve nerede hizmet veriyor?
Kahve botu bir VPS sunucuda çalışıyor. Bu sunucuyu Contabo adlı sunucu sağlayıcıdan satın aldık. Eğer sizin de böyle büyük bir botunuz var ise, bunun gibi sunucu sağlayıcıları kullanabilirsiniz. Ama özel bir botum var ve ücretsiz bir biçimde 7/24 aktif etmek istiyorum diyorsanız Glitch veya Heroku'ya göz atabilirsiniz.
Bota oy vermelisin falan dedi. Dediklerini yaptım ancak komutları neden hala kullanamıyorum?
Bota oy verdikten sonra 2-3 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Ondan sonra komutları kullanabilirsiniz.
Botun reboot, eval, unload, load gibi komutlarını kullanamıyorum ancak sunucu sahibiyim?
O komutlar geliştirici komutlarıdır. Sadece bot geliştiricileri kullanabilir.
Botun ön ekini değiştirmiştim. Şu an ne olduğunu hatırlamıyorum, botu kullanamıyorum. Ne yapabilirim?
Botun ön ekini eski haline çevirmek için @Kahve#8939 ön-ek normal yazmanız yeterli olacaktır. Bundan sonra komutları k! ön ekiyle kullanabilirsiniz.
Bot kapalı durumda gözüküyor, bu yüzden kullanamıyorum. Ne yapabilirim?
Eğer bot kapalı durumda gözüküyorsa muhtemelen sunucu kesintisi olmuştur. Bu durumu bot sahiplerine bildirmek için buraya tıklayarak Kahve Bot - Destek Sunucusu'na katılabilirsiniz. Böylelikle en kısa zamanda bot tekrardan aktif duruma gelecektir veya yöneticiler size durum hakkında detaylı bir bilgi vereceklerdir.